21/04/2024
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

pdf icon

Oferta edukacyjna obejmuje szkolenia m.in. z promocji kultury polskiej, nowych mediów i komunikacji, teologii i nowej ewangelizacji, opieki nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, profilaktyki zachowań ryzykownych oraz poradnictwa i strategii wspierających. Jest także nowość: kurs skutecznego managera i lidera zespołu, podstawy zarządzania. Kursy rozpoczną się w marcu br. Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność w listopadzie ub.r. W I edycji, w 6 kursach, bierze udział ponad 330 uczestników z 11 krajów, m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a prowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL w trybie hybrydowym: są to 4 dwudniowe zjazdy online i 2 dwudniowe zjazdy hybrydowe w krajach uczestników kursów (stacjonarne z transmisją online).Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia Studium w języku polskim i angielskim. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów, opisy kursów i harmonogram zajęć dostępne są na stronie polonia.kul.pl .

KUL

Nekrolog - Ks. Krzysztof Chaim - 31.10.1974 - 8.05.2020

pdf icon

Przypominam, że na Feltham obowiązuje całkowity zakaz parkowania samochodów pod kościołem oraz na prywatnej drodze prowadzącej do kościoła. Nieuprawnione auta będą miały zakładane blokady na koła.

Zachęcam do lektury gazet katolickich. Dziś Gość Niedzielny z dodatkową płytą z nagraniem śpiewu koronki do Bożego Miłosierdzia. Dla dzieci Anioł Stróż i Mały Gość Niedzielny. Dla dorosłych Gość Niedzielny, Tak Rodzinie oraz Różaniec.

Przypominam również modlitwę o uwolnienie od wpływów złego ducha, którą polecam do odmawiania w każdym domu, prosząc aniołów o opiekę i wstawiennictwo:

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.